banner29

ENGELOLMA.NET KULLANICI VE GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

 • Engelolma.net kullanıcı ve gizlilik sözleşmesi makale içerisinde “sözleşme” şeklinde belirtilecektir. Engelolma.net sitesi makale içerisinde “engelolma” şeklinde adlandırılacaktır. Engelolma sitesini ziyaret eden kullanıcılar bundan sonra “ziyaretçi” şeklinde adlandırılacaktır.
 • Engelolma güncel bir haber paylaşım sitesidir. Ziyaretçiler engelolma sitesine içerik ekleyemezler ancak site içerisindeki haberlere yorum yapma hakkına sahiptirler.
 • Ziyaretçiler Engelolma sitesine üyelik yapabilirler. Üyelik yapan ziyaretçi bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır ve site içeriklerine uygun şekilde hareket edeceğini taahhüt etmiş sayılır. Aksi bir durumun tespit edilmesi halinde ise her türlü hukuki ve cezai sorumluluktan ziyaretçi sorumlu tutulacaktır.
 • Ziyaretçilerin Engelolma içerisindeki haberlere yorum yapıp diğer üyeleri de takip edebilmesi ancak siteye üyelik işlemini gerçekleştikten sonra mümkün olacaktır. Ziyaretçilerin engelolma’ya üye olabilmeleri için Kullanıcı Adı, Şifre, Ad Soyad, E-Posta, Telefon, Doğum Tarihi, Şehir, Cinsiyet, Hakkınızda ve Doğrulama Kodu’nu tam ve eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir. Engelolma’ya facebook hesabıyla girilmesi mümkün değildir.
 • Üyelik hesabı açarken içerikte hukuka aykırılık oluşturabilecek hiçbir veri ve bilginin girilmemesi gerekir. Bu bağlamda başka kişiymiş gibi davranılarak ve ikinci şahıstan izin almaksızın başka bir şahsın ismi kullanılarak insanlara saldırgan bir tavır sergiletmek durumunda kalınacak bir kullanıcı adı kesinlikle oluşturamaz.
 • Ziyaretçilerin üyelik hesaplarını sürekli olarak güncel tutma yükümlülüğü vardır.
 • Ziyaretçiler istedikleri zaman üyelik işlemlerini “üyeliğimi sil” butonunu aktif ederek sonlandırabilirler. Ancak isterlerse daha sonrasında yeniden doğru bilgiler kullanılarak üyelik açabilirler.
 • Engelolma istediği zaman üyelerini ödüllendirme hakkına sahip olduğu gibi istediği zaman da üyeliğin tek taraflı olarak sonlandırılması hakkını da elinde tutar. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde üye engelolma’dan hiçbir şekilde talepte bulunamaz.
 • Engelolma 365 gün boyunca üyeliğini aktif etmeyen ve de üyeliğini kullanarak giriş yapmayan üyenin üyeliğini istediği takdirde silebilir.
 • Engelolma.net sitesine ait domain ve hesapların tüm işletim hakları engelolma’ya aittir. Üyelerin bu ismi kullanarak hesap açması ve buna benzer işlemlerde bulunması yasaktır. Engeloma.net’e ait tüm haklar engelolma’ya aittir.
 • Engelolma içerisinde üyelik açarak herkese açık bir alanda ya da özel mesaj yolunu kullanarak diğer üyeleri taciz, rahatsız, tehdit ve hakaret gibi durumlarda doğrudan hukuki işlem başlatılacak ve cezai işlemlerin gerçekleşmesi ivedilikle sağlanacaktır.
 • Engelolma içerisinde yer alan tüm, resimler, yazılar, bilgiler videolar, yorumlar, yazılım ve makalelerin tamamı “içerik” şeklinde belirtilecek olup bu içeriklerin girişleri ancak engelolma yönetici ve editörleri tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Engelolma sitesi içerisine yüklenmiş olan içeriklerin güncel olmasına önem verilerek ziyaretçilerin doğru bilgi edinmeleri sağlanacaktır. Paylaşılan her içeriğin doğruluğu netleştikten sonra ziyaretçiye sunulmasına azamiyetle dikkat edilecektir. Aksi takdirdeki durumlarda ise içerikler hakkındaki sorumluluk içeriği paylaşan editörün sorumluluğunda olacaktır. Engelolma içerikler hakkında değiştirme, silme ve ekleme yapma hakkını elinde tutar. Editörler tarafından eklenmiş olan içeriklerden engelolma sorumlu değildir.
 • Engelolma kendisine ziyaretçiler tarafından gönderilmiş olan içerikleri yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir. İstediği takdirde ziyaretçiden gelen e-postalar görmezden gelinebilir ya da, reddetme, geciktirme yapabilir.
 • Engelolma sitesi içerisinde yer alan içerikler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. İçeriklerin taklit edilmesi ya da değiştirilmesi suretiyle depolama işlemi yapmak yasak olarak belirtilmiştir. Ziyaretçiler içerikleri istismar edemezler.
 • Engelolma sitesi içerisinde yer alan içeriklerin başka bir sitede izin alınmadan kullanılması yasaktır.
 • Engelolma ziyaretçilerinden istediği zaman reklam alma hakkına sahiptir. Bunun için başka bir izin ya da buna benzer bir girişimde bulunmasına gerek yoktur.
 • Engelolma site içerisinde bir kategoriyi reklam amaçlı kullanabilir ve bu kategorinin ücretini de tek taraflı olarak belirleyebilme hakkına sahiptir.
 • Engelolma’ya üye olan ziyaretçiler üyelikleri bitmiş dahi olsa o zamana kadar paylaştıkları her türlü bilgiden kendileri sorumlu tutulurlar.
 • Engelolma üyelik hesaplarını düzenli bir şekilde kontrol edecek ve hesapların güvenliğine azami ölçüde dikkat edecektir. Ancak burada üyelik kullanıcı adı ya da şifresi ziyaretçilerin kendi sorumluluğu içerisinde yer alan bir durumdur. Ve kendi kullanıcı adı ve şifresiyle yapılan her türlü işlemlerde 3. Şahıslar dahi yapmış olsa kendileri sorumlu tutulacaktır.
 • Üyeler, üyelik hesaplarının bir şekilde 3. Kişilerce bilinmesi ya da ele geçirilmesi halinde doğrudan engelolma ile iletişime geçilerek üyeliklerinin iptalini isteyebileceklerdir.
 • Ziyaretçiler, engelolma sitesinin diğer ziyaretçiler tarafından kullanılmasını engelleyecek ya da zorlaştırmasına neden olacak veyahutsa veritabanı, sunucu gibi yazılımı bozacak işlemlerde kesinlikle bulunamaz.
 • Engelolma sitesinde SSL kullanılmaktadır. SSL, server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek yapılması işlemidir. Kısacası SSL web sitesindeki verilerin şifrelenmesi bu nedenle de ziyaretçi kullanımının tam olarak güvenliği sağlanacaktır.
 • Engelolma sitesi ziyaretçilerin ya da üyelerin sözleşmeye herhangi bir şekilde aykırı davranması durumunda ya da engelolma.net sitesini kullanırken gerçeğe aykırı, hatalı, hizmetin kötüye kullanılması, kötü niyet, gibi durumların tespit edilmesi halinde ziyaretçilerin siteyi kullanmasını engelleme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra engelolma böyle durumla karşılaştığında hukuki sürecinde başlatılması hakkını elinde tutar.
 • Engelolma sitesindeki tüm içerikler, fotoğraflar, resimler, tasarım, logo ve de yazılar engelolma.net sitesine aittir ve izinsiz hiçbir şekilde kullanılmasına müsaade etmeyecektir.
 • Bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin daha sonra kaldırılması ya da yeniden düzenlemesi halinde diğer maddeler geçerliliğini her zaman sürdürecektir.
 • Her iki tarafından bu sözleşmeye uymaları demek aynı zamanda haklarının da ortadan kalkacağı anlamına gelmeyecektir.
 • Bu sözleşmeye bundan sonra da yeni maddeler eklenebilecek ziyaretçilerden gelen öneriler doğrultusunda yenileme yoluna gidilebilecektir. Bu nedenle ziyaretçilerin engelolma.net sitesine her girdiğinde bu sözleşmeyi okuması gerekecektir.Bu sözleşme en son 13 ŞUBAT 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Üyelik sözleşmesi ya da sözleşmeye ilişkin aklınıza takılan bir sorunuz olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM ADRESLERİMİZ

Adres: Batı Sitesi Mahallesi. Gersan Sanayi Sitesi 2306 sokak. No: 52 Yenimahalle / Ankara

E-posta: [email protected]