banner29

Hasta Tuvalet Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kişinin tercih edeceği hasta tuvalet sandalyesinin kendisine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede en iyi kullanım kalitesi elde edilebilecektir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kişinin tercih edeceği hasta tuvalet sandalyesinin kendisine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede en iyi kullanım kalitesi elde edilebilecektir.

23 Mayıs 2024 Perşembe 14:27
75 Okunma
Hasta Tuvalet Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Hasta tuvalet sandalyesi, kişinin en önemli ihtiyaçlarından birinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Engelli, hasta ve yaşlı bireylerin kullanmış olduğu bu sandalyeler, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte en iyi işlevselliği göstermektedir. Sektör içerisinde yer alan sandalyeler, tekerlekli ve tekerleksiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kişi, bu sandalyeleri durumuna göre kendisi kullanabilir veya da bir refakatçi yardımıyla sandalyeden faydalanabilmektedir. Hasta tuvalet sandalyesi dendiğinde, birbirinden farklı markalara ait ürünler bu kapsamda ön plana çıkmaktadır. Kişiler, kendilerine en uygun markayı seçerek kullanmaya başlayabilirler. Yani her bütçeye ve kullanım standartına göre ürün mevcuttur.

Kişinin tercih edeceği hasta tuvalet sandalyesinin kendisine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede en iyi kullanım kalitesi elde edilebilecektir. Yani kişinin hastalık veya engel durumu, bu konuda belirleyici unsurlar olacaktır. Aynı zamanda bu sandalyeleri kullanacak kişinin kilosu da seçim yapma konusunda oldukça önemlidir. Her bir sandalyenin kendine has özellikleri mevcuttur. Sandalyeyi kullanacak kişinin kendine uygun bir seçim yapması durumunda, sorunsuz bir kullanım sürecine başlayacağı söylenebilir.

Bu sandalyeler, anti bakteriyel bir döşeme sistemine sahiptir. Yani sandalyelerin temizliği çok kolay bir şekilde yapılabilmekle birlikte, işlemlerin hijyenik ve steril bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Hasta tuvalet sandalyesi üretimleri, kullanıcının en mümkün mertebede rahat etmesi yönünde dizayn edilmektedir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Özellikleri

Hasta tuvalet sandalyesi, sahip olduğu özellikleriyle birlikte kullanıcılarına fayda sağlar. Kullanıcılar, bu ürünlerden faydalanmaları sayesinde insani bir gereksinim olan tuvalet ihtiyaçlarını kendilerince en sağlıklı şekilde giderebileceklerdir. Hasta tuvalet sandalyesi özellikleri, şu şekilde sıralanabilir;

  • Hasta tuvalet sandalyesi, ıslak zeminlerde kayma yapmaz.
  • Bu sandalyelerin temizliği oldukça kolaydır.
  • Sandalyelerin malzemelerinin değiştirilmek isteneceği zamanlarda aynı parçaları bulmak oldukça kolaydır.
  • Engellikler, yaşlılar ve hasta olan kişiler bu sandalyeleri rahatlıkla kullanabileceklerdir.
  • Bu sandalyeler sayesinde kişilerin banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını en mümkün mertebede giderebilmesi mümkündür.
  • Ayrıca bu sandalyeler, kişinin istediği durumlarda normal bir tekerlekli sandalye olarak da kullanılabilir.

Hasta Banyo ve Tuvalet Sandalyesi

Fiziksel olarak kalıcı veya geçici engeli bulunan tüm bireyler, hasta banyo ve tuvalet sandalyesi kapsamında üretilen ürünleri rahatlıkla kullanabileceklerdir. İnsan yaşantısının en önemli ihtiyaçları arasında olan banyo yapmak ve tuvalete çıkmak, bazı kişiler için ciddi bir zorluğu teşkil edebilmektedir. Toplumumuzda engelli, yaşlı ve fiziksel hastalığı bulunan bireylerimiz, gerek kendileri ve gerekse de yanlarında bulunan refakatçileri sayesinde yaşamlarını sürdürmektedir. İşte o kişilerin tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarının en iyi şekilde giderilmesi açısından önemli adımlar atılmıştır. Bu kapsamda geliştirilen hasta banyo ve tuvalet sandalyesi, işinize fazlasıyla yaracaktır diyebiliriz.

Hasta banyo ve tuvalet sandalyesi, kullanım amacına göre farklı çeşitlere ayrılabilmektedir. Oturmakta zorlanan ve hiçbir şekilde hareket edemeyen kişiler, kendilerine özel olarak üretilmiş sandalyeleri tercih edebilirler. Onlar için sırt kısmı yatırılabilir banyo tuvalet sandalyesi modelleri gayet uygun olacaktır. Bireyler, yatar banyo tuvalet sandalyesi modelleri sayesinde tamamen yatırılarak temizlenebileceklerdir. Alt kısmında klozet bulunan banyo tuvalet sandalyesi modelleri ise hareketsiz olup da tuvalete çıkması gereken kişilerin bu ihtiyaçlarını en mümkün mertebede sağlamasına olanak tanıyacaktır. Bireyler, bu ürün sayesinde tuvalete kadar gitmeye gerek kalmadan bu ihtiyacını karşılayabilecektir.

Hatta bu kişilerin günün belirli saatlerinde yalnız kalması durumunda bile sandalyeleri işlevine göre kullanmaları mümkündür. Ayrıca hata banyo ve tuvalet sandalyesi, direkt olarak klozetin üzerine de yerleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra alt kısmında oyuğu bulunan lazımlıklı sandalye modelleri de mevcuttur. Alt kısmı klozete uygun hasta ve engelli sandalyeleri ise tuvalete giden kişilerin sandalyelerinden direkt olarak klozete tuvaletlerini yapabilmelerini sağlamaktadır.

Banyo tipi tekerlekli sandalyeler, hastaların duş ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde tasarlanmıştır. Bu ürünler genel olarak katlanabilir özelliğe sahiptir. Ürünün neredeyse hemen her yeri rahatlıkla silinip temizlenebilir. Bu sayede hastalara çok rahat bir kullanım imkanı sunulmuş olacaktır. Banyo ve tuvalet sandalyeleri, kullanım standartları bakımından ikiye ayrılmaktadır. Bu sandalyeler, genelde manuel olarak tasarlanmışlardır. Böylelikle kişilerin kullanımları sırasında yanlarında bir refakatçi de olacaktır. Bu sandalyeler, evlerden tutun ki hastanelere ve huzur evlerine kadar birçok yerde kullanılabilir. Hem kullanan bireylere, hem de onlara refakat eden kişilere büyük kolaylıklar sağlar.

Hasta Banyo ve Tuvalet Sandalyesi Markaları

Hasta banyo ve tuvalet sandalyesi markaları arasında Römer, Golfi, Comfort Plus, Wollex, Meyra ve Ottobock ön plana çıkmaktadır. Ürünlerin fiyat aralıkları ise sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.